Sprawdzanie zatrudnienia telefonicznie

Nie tylko banki ale też pozabankowe instytucje pożyczkowe sprawdzają dochody klienta przed przyznaniem mu kredytu. Banki sprawdzają dochody obligatoryjnie, niezależnie od tego, o jakiego typu kredyt klient wnioskuje, czy ma to być kredyt gotówkowy bez zabezpieczenia, czy też zabezpieczony kredyt hipoteczny, samochodowy, konsolidacyjny albo i pożyczka hipoteczna. Pozabankowe firmy sprawdzają zatrudnienie przede wszystkim przed przyznaniem niezabezpieczonej pożyczki gotówkowej a jak ktoś stara się o pożyczkę pod zastaw albo pod hipotekę, to niejedna firma pożyczkowa zatrudnienia nie sprawdza.

Banki sprawdzają zatrudnienie na podstawie zaświadczenia od pracodawcy, podobno czasem weryfikują je wysyłając pismo do zakładu pracy z prośbą o potwierdzenie. Podobno też dzwonią do zakładu pracy i pytają. A firmy pożyczkowe, szczególnie w przypadku takich pożyczek jak szybkie kredyty bez BIK, jak same piszą, w swych ofertach pożyczkowych, jedynie w niektórych przypadkach żądają oświadczenia o zatrudnieniu – w większości przypadków wystarczy, że pożyczkobiorca wpisze nazwę zakładu pracy we wniosku pożyczkowym.

Nie wiem, jak to bywa w rzeczywistości, ale sprawdzanie zatrudnienia telefonicznie nie powinno być skuteczne – w zakładzie pracy powinni odmówić udzielenia telefonicznie informacji o tym, czy osoba jest czy nie jest tam zatrudniona i ile zarabia. Przecież ustawa o ochronie danych osobowych zakazuje udzielania takich informacji, w takiej formie, nie wiadomo komu, bo przecież w zakładzie pracy nie wiedzą, kto tak naprawdę pyta, może ktoś podszywa się pod firmę pożyczkową do której pracownik rzekomo zgłosił się po pożyczkę. Możliwe zatem, że takie firmy pożyczkowe nie sprawdzają zatrudnienia ale kłamać o zatrudnieniu i wysokości dochodów nie wolno i często nie warto http://finos.net.pl/telefoniczne-klamstwo-pozyczkobiorcy-o-dochodach/. Pozostaje ślad we wniosku online, może też pozostać w nagranej rozmowie telefonicznej z przedstawicielem firmy pożyczkowej.

Komentarze do “Sprawdzanie zatrudnienia telefonicznie”

  1. Sprawdzanie pożyczkobiorcy to prawie żadne sprawdzanie, jeżeli nie idzie z tym w parze sprawdzanie zatrudnienia i BIK. I są to pożyczki naprawdę szybkie i rzeczywiście w stu procentach przez internet. I szczerze mówiąc, trudno będzie znaleźć firmę windykacyjną zmotywowana do odzyskania takich pożyczek. Po pierwsze dlatego że niewiele firm zajmuje się windykacja długów od osób prywatnych. Po drugie zaś, nawet jeżeli pożyczkobiorca otrzymał stosunkowo wysoką pożyczkę, to składa się na nią wiele niskich pożyczek od wielu pożyczkobiorców. Każdy z nich musi osobno zlecać windykację własnej wierzytelności a ponieważ są to niskie kwoty więc nieatrakcyjne do windykacji czy to przez firmę windykacyjną czy też przez kancelarie prawną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *