Jak korzystać z porównywarki kredytów?

Rynek kredytów w Polsce rozkwitł już do tego poziomu, że dla pojedynczego klienta dostępnych może być bardzo wiele ofert przedstawionych przez rozmaite instytucje finansowe. Z tego też powodu powstały specjalistyczne narzędzia, jak na przykład porównywarki kredytów. Za ich pomocą możemy bardzo szybko znaleźć interesujące nas, a co ważne najlepsze na rynku oferty. Spójrzmy, jak skorzystać z porównywarki kredytów.

Gdy znajdziemy się na stronie jednej z kilku porównywarek, powinniśmy wybrać interesujący nas produkt. Najczęściej możemy wybierać z kilku najważniejszych kategorii:

– kredyty gotówkowe
– kredyty hipoteczne
– kredyty samochodowe
– kredyty konsolidacyjne
– pożyczki hipoteczne

Są jeszcze porównywarki pozabankowych pożyczek ale to już inna specyfika, tym niemniej warto o nich napomknąć.

Czasem porównywarki kredytów umożliwiają dostęp do jeszcze większej liczby kategorii, jednak te możemy uznać za podstawowe. Jeśli interesuje nas na przykład kredyt hipoteczny, to wybieramy tą opcję. Często już po wybraniu danej zakładki pojawia się kilka wyników, które mogą nas zainteresować. Z reguły są to wyświetlenia oparte na najczęściej wyszukiwanych wartościach, mogą to być również wyniki sponsorowane. Jednak by samodzielnie wybrać interesujące nas wartości, powinniśmy określić wszystkie parametry oczekiwanego kredytu. Będzie to z całą pewnością wartość oraz okres spłaty. Kredyt hipoteczny wymaga jednak wprowadzenia zazwyczaj większej ilości informacji. Wymagane może być podanie wartości zabezpieczenia (kupowanej nieruchomości), poziomu lewarowania (LTV), waluty kredytu (choć obecnie o kredyt walutowy jest bardzo trudno), a także na przykład rodzaj rat. Wprowadzenie wszystkich wymaganych informacji pozwoli nam na uzyskanie wyników.

Wyszukane oferty szeregowane są najczęściej w ten sam sposób. Na samym szczycie listy wyników pojawia się zazwyczaj kilka ofert sponsorowanych. Jest to źródło przychodów porównywarki kredytów, więc nie powinniśmy się z tego powodu denerwować. Poniżej znajdziemy oferty kredytów hipotecznych, które uszeregowane będą według wysokości raty. Im będzie ona mniejsza, tym oferta znajdzie się wyżej. Teraz możemy już zapoznać się z konkretnymi propozycjami i przeanalizować pojawiające się oferty. Tam znajdziemy na przykład informacje dotyczące prowizji, wymaganych ubezpieczeń, kosztów dodatkowych czy marży kredytowej. Wszystkie te informacje pozwolą nam na zapoznanie się z danymi liczbowymi. Zazwyczaj jednak możemy też dowiedzieć się więcej czytając opis poszczególnych ofert. Znajdziemy tam na przykład informacje dotyczące konieczności skorzystania z dodatkowych produktów finansowych czy też powiadomienie, że z oferty mogą skorzystać jedynie osoby zarabiające powyżej 5000 złotych netto.

Zapoznanie się szczegółowo z najlepszymi ofertami jest idealnym rozwianiem do rozpoczęcia negocjacji z wybranymi bankami. Pamiętajmy jednak, że przedstawione oferty nie są skierowane do nas i są jedynie wartościami orientacyjnymi. By otrzymać konkretną ofertę dla nas musimy złożyć komplet dokumentów i zostać zweryfikowani w Biurze Informacji Kredytowej. Dopiero wtedy bank przedstawi nam konkretną ofertę, która czasem może być lepsza, a czasem gorsza od tej znalezionej w internecie. Nie mniej jednak porównywarki kredytów to idealne rozwiązanie na szybkie zdobycie dużej ilości informacji na temat wybranych przez nas kredytów.

Komentarze do “Jak korzystać z porównywarki kredytów?”

  1. Szybkie porównywanie ofert, jakie dają nam banki, to bardzo ważna umiejętność. Dziś rynek finansowy jest na tyle sztywny, że dowolny kredyt niewiele różni się od najgorszego i najlepszego ze wszystkich, ale w każdej chwili możemy znaleźć niejedną ciekawą promocję, szczególnie jeśli interesuje nas kredyt lub pożyczka przez internet. Jakkolwiek patrzeć, biorąc kredyt w sieci możemy zaoszczędzić bardzo dużo.
    Aby porównać pożyczki musimy wobec tego skupić się przede wszystkim na oprocentowaniu, ale stosunkowo ważną rolę gra także możliwość załatwienia formalności szybko i wygodnie, bo to również jeden z tych elementów, które grają bardzo ważną rolę i mają zasadniczy wpływ na to, ile czasu trwa przyznanie gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *